“Özgür Demirtaş” dolandırıcılığı… Herkesi uyardı

Geçtiğimiz dönemlerde bir finans uygulaması Özgür Demirtaş’ın videosu üzerine yapay zeka ile ses eklenerek kendi reklamını yapmıştı. Reklamın açıklama bölümünde de Demirtaş’ın ismi kullanılarak uygulamayı indirmeye yönlendiren ‘Hemen indirin ve akıllı yatırımın keyfini çıkarın!’ tavsiyesine yer verilmişti.

İşte, o reklamda yer alan “Hemen indirin ve akıllı yatırımın keyfini çıkarın!” tavsiyesi ile yapay zeka destekli uygulamanın açıklaması,

Bunun üzerine Özgür Demirtaş, yine sosyal medya hesabı üzerinden dolandırıcılık konusunda takipçilerini uyarmıştı.

Dolandırıcı hesabı herkesin şikayet etmesini isteyen Demirtaş, “Sakın kanmayın!” diyerek takipçilerini uyardı.

Ünlü ekonomist bir kez daha dolandırıcıların hedefinde. Özgür Demirtaş uyardı: “Arkadaşlar unutmayın benim yatırım tavsiyesi veren hiçbir girişimim yok. Bunların hepsi DOLANDIRICILIK”

Avukat Ozan Ayhan’ın Özgür Demirtaş’ın adı kullanılarak hazırlanmış SMS dolandırıcılığını paylaşmasının ardından, ünlü ekonomist de takipçilerini uyardı.

Avukat Ozan Ayhan, ‘Özgür Demirtaş’ın bilgisi ve popülaritesinden faydalanmaya çalışan uyanıklara dikkat!’ notu ile vatandaşları bir yapay zeka robotunu kullanmaya yönlendiren SMS’i paylaştı.

İşte, Özgür Demirtaş’ın ismi kullanılarak “yapay zeka robotuna” yönlendirme yapılan o mesaj ve Avukat Ozan Ayhan’ın uyarısı:


Avukat’ın yaptığı paylaşımın ardından Özgür Demirtaş, yetkililerden rica etti: “Benim adımı kullanarak insanlara SMS atılıyormuş. Lütfen bu dolandırıcıları bulun.”

Daha sonra “Bu bir ihbardır” notu ile paylaştığı numaraların yetkililer tarafından kontrol edilmesini istedi.

Özgür Demirtaş, yetkililerden destek istediği ve Twitter üzerinden yaptığı paylaşımına İstanbul Emniyet Genel Müdürlüğü’nü ve İç İşleri Bakanı Ali Yerlikaya’yı da etiketledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir