Prof. Naci Görür: “Depremde yıkılan evleri yenileyeceğiz” edebiyatı ile karşımıza çıkmayın, önemli olan deprem gelmeden kentlerimizi dirençli yapmak! 

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, 6 Şubat Kahramanmaraş depremleri örneği üzerinden alınması gereken önlemlere dikkat çekti. 

Prof. Dr. Görür,  “Karşımıza lütfen depremde yıkılan evleri yenileyeceğiz edebiyatı ile çıkmayın, önemli olan deprem gelmeden kentlerimizi dirençli yapmak” dedi. 

Prof. Görür, Twitter hesabından şunları yazdı:

“Arkadaşlar, halkımızın ve yöneticilerimizin pek fark etmediği bir gerçeği tekrar hatırlatmak istiyorum. Çoğumuz bugün deprem deyince şubatta olan depremlerin sırtımıza yıktığı sorunları düşünüyoruz.

Halbuki o depremler daha yeni oldu, zararlarını yeni görüyoruz. Daha önce yoktu ki! Gerçek olan bir deprem ülkesi olduğumuz. Biz ona çare arıyoruz. Bugün yıkılan yerleri tekrar yapmak, halkımızı aç susuz bırakmamak çare değil. Ülkemizi deprem dirençli bir ülke haline getirmediğiniz sürece er veya geç daha güçlü afetlerle karşılaşacağız ve çok sayıda canımızı kaybedeceğiz.

KARŞIMIZA LÜTFEN DEPREMDE YIKILAN EVLERİ YENİLEYECEĞİZ, SİZİ AÇ SUSUZ BIRAKMAYACAĞIZ EDEBİYATI İLE ÇIKMAYIN. Asıl sorun o değil, tabii ki onu yapacaksınız. Önemli olan deprem gelmeden önce kentlerimizi deprem dirençli yapmak. Benim cefakar halkım siyasilerden bunu talep etmelidir, sevgiyle.”

 
 
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x