Shiba Inu (SHIB), Despegar Rezervasyonlarında Kullanılabilecek

Shiba Inu (SHIB) sahipleri, Binance ortaklığı sayesinde artık varlıklarını Latin Amerika seyahat şirketi Despegar’da kullanabilecekler.

Binance.ES’in Twitter hesabı üzerinden gerçekleştirdiği paylaşıma göre Despegar, Arjantin’deki müşterileri için yeni bir seçenek olarak kripto para ödemelerini dahil etti. Bu hamle, Binance ve Inswitch işbirliği içinde gerçekleşti.

Ödemeler BinancePay Aracılığıyla Yapılabilecek

Despegar bu hamleyle birlikte, Latin Amerika’da hem web sitesi hem de uygulama üzerinden kripto para birimi ile ödeme kabul eden ilk çevrimiçi seyahat acentesi oldu. Bu yeni seçenek, Despegar’ın iş yaptığı diğer ülkelerde de kademeli olarak uygulanacak. Despegar kullanıcıları, bu ortaklık bir sonucu olarak seçtikleri kripto para birimini kullanarak ödeme yapmak için Binance Pay’i kullanabilecekler.

Binance Pay, Kasım 2022’de SHIB desteğini duyurmuştu. Bu sayede SHIB kullanıcıları, Binance Pay ile ödeme gönderme ve alma gibi işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Bu gelişmelerin yanı sıra 130’dan fazla ülkede 5,5 milyon kullanıcısı bulunan Wirex, SHIB’in platform üzerindeki ilk yıldönümünü kutladı. Platform, gerçekleştirdiği paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Wirex’teki shibtoken yıldönümümüz kutlu olsun. Bir yılı aşkın bir süredir, 5,5 milyon Wirex kullanıcısı dünya çapında 81 milyon perakendeciden SHIB alım satımı gerçekleştirebildi.”

Wirex, geçen yıl Mart ayında kullanıcıların uygulama, cüzdan ve ödeme platformlarında SHIB’e erişebilmelerini sağlamak için ekosistemini genişletti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir