Abdullah Gül, ‘dedikodu’ yazısını yayından kaldırttı

Odatv’de Hürrem Elmasçı imzasıyla 6 Ekim’de ‘First Lady kızkardeşi-Polis müdürü aşkı… Dikkat bu haber dedikodu içermektedir” başlığıyla bir yazı yayınlandı. Yazıda yabancı siyasetçilerin ‘yasak aşklarından’ örnekler verildikten sonra “E, şimdi baldız demişken dönelim bize. Yok, bu kez başrolde bir başkan yok. Ve fakat baldıza âşık olan bir koruma müdürü var… Üstelik de makamını yazmayayım çok üst düzey bir lider bu. Ve onun da “kara kutu ”su bir isim…” ifadeleri yer aldı.

Oda TV’de yer alan habere göre, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, söz konusu yazıda isim ve makam geçmemesine rağmen avukatı Ercan Duman aracılığıyla Beykoz Sulh Ceza Hakimliği’ne başvurarak, habere ve Hürrem Elmasçı’nın X hesabında bulunan tweetlerine erişim engeli getirilmesi yönünde talepte bulundu.

Avukat Ercan Duman mahkemeye sunduğu dilekçesinde; müvekkilinin kişilik haklarının ihlal edildiğini ve kişilik haklarını zedeleyecek içeriklere yer verildiğini iddia etti. Mahkeme talebi kabul etti ve erişim engelleme kararı verdi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x