AKP’li eski Belediye Başkanı haddini aştı. Süper Kupa skandalında Atatürk’ü Hitler ile bir tuttu

AKP’li eski Sapanca Belediye Başkanı ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aydın Yılmazer, Suudi Arabistan’daki ‘Süper Kupa’ skandalı ile ilgili sosyal medya hesabından tepki çeken açıklamalarda bulundu.

Yılmazer, futbolcuların Atatürk ile ilgili sözlü ve yazılı pankartlarla sahaya çıkmasının yanlış olduğunu savunarak, Bu rezalet dünya spor tarihine kara bir leke olarak geçecektir. Bu Türk sporuna yapılan en büyük suikastlardan biridir” ifadelerini kullandı.

“BU TÜRK SPORUNA YAPILAN EN BÜYÜK SUİKASTLARDAN BİRİDİR”

Futbolcuların Atatürk’ün sözü yazılı bir pankartla sahaya çıkmasının yanlış olduğunu savunan Yılmazer, “Bu rezalet dünya spor tarihine kara bir leke olarak geçecektir. Bu Türk sporuna yapılan en büyük suikastlardan biridir!” dedi.

ATATÜRK’Ü HİTLER İLE BİR TUTTU

Yılmaz paylaşımının devamında, aynı durumun başka ülkelerin liderleri için de yanlış olacağını söylemeye çalışırken Nazi Almanyası’nın lideri Adolf Hitler’den İtalya’nın 1945’te idam edilen faşist diktatörü Benito Mussolini’ye, EOKA’nın kurucusu Nikos Sampson’dan İsrail’in kurucusu Theodor Herzl’e kadar çeşit çeşit örneklere yer verdi.

Yılmazer sosyal medya hesabından paylaştığı yazıda,

“Soru şu: Yarın bir gün Fatih Terim’li Panathinaikos Türkiye’de oynayacağı bir maça ‘Yaşasın Büyük Yunanistan’ sloganları ve *Venizelos resimleri ile çıkarsa ne diyeceksiniz? ‘Buyurun Yapın’ mı? Alman takımın Hitler ile, İsrail takımının Thedor Herzl ile, İtalyan takımının Mussolini ile, İngiliz takımının Churchill ile, Bolivya takımının Che ile, Rus takımının Stalin ile, Çin takımım Mao ile, Suudi takımının Lawrence ile, Irak takımının Barzani ile, Rum takımının Nikos Sampson ile çıkmasına izin verecekmisiniz? Spora siyaset sokulduğu nerede görülmüş?” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x