Jim Cramer ‘Bitcoin Alın’ Dedi! Usta Analist Çöküş Bekliyor

Mad Money sunucusu Jim Cramer, izleyicileri Bitcoin satın almaya çağırırken kripto piyasası meraklılarının dikkatini çekti. Bununla birlikte, Cramer’ın ünü nedeniyle bir çöküş olasılığı da gündeme geldi. Piyasada ayı duruşuyla tanıdığımız usta analist Crypto Capo da bir çöküş beklemeye devam ediyor. Analist, yaklaşmakta olan “büyük bir kapitülasyon olayı”ndan bahsediyor.

Jim Cramer ve Bitcoin destanı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Mad Money sunucusu Jim Cramer’ın Bitcoin ile tuhaf bir ilişkisi var. Cramer, programının son bölümünde, başta Bitcoin olmak üzere kripto para birimlerinin satın alınmasına vurgu yaptı. Bitcoin ve Jim Cramer arasında süregelen destan bir süredir devam ediyor. Bu yılın başlarında ve Ekim ayı boyunca, Cramer, izleyicilerini mevcut piyasa koşullarında BTC’lerini satmaya çağırdı. Bu süreçte Cramer, mevcut piyasa koşullarının traderlar ve yatırımcılar için kripto para piyasasından çıkmak için iyi bir fırsat olduğunu iddia etti. Bununla birlikte, son açıklamaları önceki inançlarına aykırı.

Dahası, Cramer’in CNBC Lightning Round’un en son bölümünde, BTC’yi gerçekten seviyorlarsa satın almaları gerektiğini belirtti. Bunun yanı sıra Jim, bunun her zaman kendi düşünce tarzı olduğunu söyledi. Ayrıca, bir süre için hoşuna gittiğini de belirtti. Para kazanmasına yardımcı olanın da bu düşünce tarzı olduğunu kaydetti. Ona göre, zamanından önce hareket etmesine rağmen, parayı çoktan kazanmıştı. Bu arada Bitcoin, Cramer’in son açıklamalarının ardından marjinal bir artışa tanık oldu.

‘Sonun Başlangıcı’ 12.000 dolara hala kartlarda!

Geniş bir takipçi kitlesine sahip Crypto Capo takma adlı analist, Binance ve eski CEO’su Changpeng Zhao’nun ABD federal suçlamalarını kabul etmesiyle aynı zamana denk gelen piyasa düzeltmesinin ardından Bitcoin (BTC) üzerindeki düşüş eğilimini açıkladı. Analist, bu gelişmenin “sonun başlangıcının” olduğunu söyledi. Capo’ya göre, kripto ayı piyasasının sonunu yaklaşmakta olan “büyük bir kapitülasyon olayı” getirecek.

Bir takipçisi, Bitcoin’in 12.000 dolara doğru ilerleyip ilerlemediğini sordu. Analist, buna yanıt olarak, olasılığın “hala kartlarda” olduğunu söyledi. Ayrıca, en son 2020 Ekim ayında tanık olunan bir fiyata düşmenin dibe işaret edeceğini kaydetti. Bu arada, Bitcoin, bir haftanın en düşük seviyesinden sıçradı ve 37 bin doların üzerine çıktı. Capo, altcoin’lere dönerek, BTC’nin 12.000 dolar fiyat hedefine düşmesi halinde Bitcoin’den daha sert bir şekilde düzeltme yaşayacaklarını söyledi. Capo’ya göre, bazı altcoinler şimdiden piyasanın zirvesine ulaşma işaretleri gösteriyor. Bu bağlamda analist, şu yorumunu paylaştı:

Şu anda hissiyat son derece yükselişte… Bu duygu ve fiyat hareketi mevcut makro durumla uyuşmuyor (bir sapma oluşturuyor). Ayrıca, çoğu grafik aşırı genişlemiş ve azalan hacimle görünüyor. Bu koşuyu mümkün olduğunca uzatıyorlar. Ancak yapay koşu ne kadar uzun olabilir ki!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x