Microsoft, Online PowerPoint İçin Altyazı Desteği Ekliyor

Microsoft, bu yılın başlarında Online PowerPoint kullanıcıları için sunumlarına video ekleme özelliğini kullanıma sunmuştu. Bu hafta yayınlanan yeni güncellemeyle birlikte artık Online PowerPoint kullanıcıları videolarına altyazı ekleyebilecekler.

PowerPoint sunumlarına veya içerdiği videolara altyazı ekleme seçeneğinin birden fazla avantajı bulunuyor. Farklı dilleri konuşan kişiler için farklı dillerdeki sunumlar büyük avantaj sağlıyorlar. Dolayısıyla farklı dillerde altyazı eklemek sunumlar için çok yararlı bir özellik olabilir.

Altyazılar PowerPoint sunumlarına eklenmeden önce WebVTT formatında oluşturulması gerekiyor. Microsoft’un bu konuda bir destek sitesi de bulunuyor. Bu site, çeşitli uygulamalarla, hatta yalnızca metinden oluşan bir uygulamayla bile oluşturulabilen altyazı dosyalarının oluşturulmasına olanak tanıyor.

Microsoft’un destek sitesi aracılığıyla altyazı dosyası oluşturabilir ve bunları PowerPoint sunumunuza ekleyebilirsiniz. Bunu yapabilmek için ilk olarak PowerPoint’in sitesinde kendi Microsoft hesabınızla bir oturum açmanız gerekiyor. Daha sonrasında bir PowerPoint sunumu açarak içerisine video ekleyin.

Video ekledikten sonra yine aynı sekme içerisinden videonuza altyazı ekleyebilirsiniz. Daha sonra videoyu PowerPoint web uygulamasında görüntüleyen kişiler, video oynatıcının sağ alt köşesindeki Altyazılar düğmesini tıklayarak eklenen altyazıyı görebilirler.

PowerPoint’in videolara altyazı ekleme seçeneği şu anda tüm web kullanıcıları için erişilebilir durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x