Otomobilin üzerine bırakılan not alarma geçirdi! 30 dakika nefes kesen mücadele

Olay, Akdeniz Üniversitesi Sosyal Tesisleri otomobil parkında meydana geldi. Alınan bilgiye göre; Ankara’ya gitmek üzere 06 ABE 782 plakalı otomobilinin yanına gelen Baran Erbaş, otomobilin üzerinde “Kaputun altında kedi var, çıkartamadık arabayı çalıştırınca kaputa bir vurun” notu ile karşılaştı.

Notu okuduktan sonra kaputta dinleme yapan Erbaş, bir kedi sesi duydu. Yavru kedinin sürekli yer değiştirmesinden dolayı kendi imkanlarıyla çıkartamayan Erbaş, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi üzerinden itfaiye ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine Antalya Büyükşehir Belediyesi Hürriyet İtfaiye İstasyonu ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen ekipler önce otomobili kriko ile kaldırarak bir olumsuzluk yaşanmaması için takoz koydu.

İTFAİYE EKİPLERİNDEN 30 DAKİKA NEFES KESEN MÜCADELE

İtfaiye ekipleri yavru kediyi çıkarmak için uzun süre mücadele verdi. Bir kadın itfaiye eri ise otomobilin altına yatarak kediyi çıkarmaya çalıştı. Ekipler zaman zaman internet üzerinden kedi sesi de açarak kedinin dikkatini çekti. Ekiplerin çıkarmak için 30 dakika mücadele ettiği kedi, bir süre sonra otomobilin altından çıktı. Bu sırada korkuya kapıldığı görünen kedi tekrar otomobilin kaputuna girmek için mücadele etse de ekipler kısa surede yakalandı. Yakalanan kedi, sosyal tesis görevlilerinin bakım gerçekleştirdiği kulübeye teslim edildi. Kedinin çıkarılması için mücadele eden otomobil sahibi Baran Erbaş ve görevli Emine Eser büyük mutluluk yaşadı.

“NOTTA KAPUTTA BİR KEDİ OLDUĞU YAZIYORDU”

Kedinin bırakılan notla hayatının kurtarıldığını belirten Baran Erbaş, “Sabah otelden çıkarak Ankara’ya gitmek için otomobilimin yanına geldim. Otomobil üzerinde bu notu gördüm. Notta kaputta bir kedi olduğu yazıyordu. Kendi imkanlarımızla çıkarmaya çalıştık ama başaramadık. Ekiplere haber verdim, onlar çıkardı. Ankara’ya doğru yola çıkacaktım, notu görünce durdum. Notu bırakan arkadaşlara teşekkür ederim” dedi.

“ANKARA’YA GÖNDERİYORUZ, KEDİMİZ GÜVEN ELLERDE”

Sosyal tesis görevlisi Emine Eser ise, “Benim yakından bildiğim bir kedidir. Aradık bulamadık, sonra arkadaşımın yardımına koştum. Kediyi çıkarmak için çalıştık ama başaramadık. Sonra itfaiye ekiplerimiz çıkardı. Baran Bey’i şimdi güvenle Ankara’ya gönderiyoruz, kedimiz güven ellerde” sözlerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x